«Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм итү фонды»КБОның микрозаймнары

Микрофинанс продукты " яңадан башлау»

Программа шарты буенча микрозайлар заемчылар тарафыннан нигезләнгән эшкуарлык максатларына тотылган чыгымнарга биреләчәк. 209-ФЗ шартларына туры килә торган кече һәм урта эшкуарлык субъекты 300 мең сумнан 5 млн сумга кадәр кредит бирү срогы белән еллык 6% белән 3-36 айга кадәр 5 млн сумга кадәр микрозай ала алачак.

"Развитие" микрофинанс продукты (гаризалар кабул итү 11.12.2020)

Программа шартлары буенча кредитның максаты булырга тиеш:

1. Экспорт эшчәнлеген тормышка ашыру;

2. инвестицион проектны гамәлгә ашыру (шәхси үсеш картасы булган «үстерү» Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы программасында катнашучы субъектлар өчен).

Кече һәм урта эшкуарлык субъекты микрозайны 3-24 айга кадәр кредит бирү срогы белән 1 млн сумнан 5 млн сумга кадәр алырга мөмкин. Өстәмә рәвештә кече һәм урта эшкуарлык субъектларының төп бурычларын түләүдән беренче 6 айга азат итү мөмкинлеге бар.

"Төзелеш» Заем (гаризалар кабул итү 11.12.2020)

Программа шартлары буенча кредитның максаты инженер инфраструктурасы объектларын, модульле биналарны, Парклар һәм сәнәгать мәйданчыклары территориясендә башка күчемсез милек объектларын төзү булырга тиеш. Кече һәм урта эшкуарлык субъекты кредит бирү срогы 12 айдан 60 айга кадәр булган 30 млн сумга кадәр кредит ала алачак. «Татарстан Республикасы Гарантия фонды» Коммерциячел булмаган оешмасының залогы һәм поручительлеге булганда процент ставкасы еллык 5% тәшкил итәчәк. Өстәмә рәвештә кече һәм урта эшкуарлык субъектының беренче 12 айга төп бурычны түләүдән азат ителү мөмкинлеге бар (рөхсәт документларын алу чорына һәм объектларны төзү процессына).

«Старт» микрофинанс продукты (гаризалар кабул итү 11.12.2020)

Программа шарты буенча микрозайлар заемчылар тарафыннан нигезләнгән эшкуарлык максатларына тотылган чыгымнарга биреләчәк.  Кече һәм урта эшкуарлык субъекты микрозайны 3 айдан 24 айга кадәр кредит бирү срогы белән 100 мең сумнан 500 мең сумга кадәр алырга мөмкин.

Барлык сораулар буенча 8(843)524-90-90 телефоны аша мөрәҗәгать итәргә мөмкин.

Соңгы яңарту: 2022 елның 6 сентябре, 10:21