Татарстан Республикасында юридик затлар һәм шәхси эшмәкәрләр өчен ТСЛАРНЫ газ-мотор ягулыгына күчерү буенча стимуллаштыру программасын гамәлгә ашыру механизмы

Юридик затлар һәм шәхси эшмәкәрләр өчен программаны (ягулык картасы) тормышка ашыру механизмы

Юридик зат яки шәхси эшмәкәр яңадан җиһазлау пунктына программада (ягулык картасы) катнашу турында гариза белән мөрәҗәгать итә.
Юридик зат яисә шәхси эшмәкәр транспорт чарасын яңадан җиһазлаган өчен 30 процент күләмендә (әмма бер транспорт чарасы өчен субсидиянең иң чик күләменнән артмаган күләмдә) Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2016 елның 12 февралендәге Карары белән расланган транспорт чараларын газ-мотор ягулыгына (метан) күчергәндә алынмаган табышларны каплау өчен Татарстан Республикасы бюджетыннан субсидияләр бирү тәртибе нигезендә транспорт чарасын яңадан җиһазландыру пунктына 30 процент күләмендә ташлама (ләкин бер транспорт чарасы өчен субсидиянең иң чик күләменнән артмаган күләмдә) түли.  Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «транспорт чараларын газ – мотор ягулыгына (метан) күчергәндә алынмаган табышларны каплау өчен Татарстан Республикасы бюджетыннан субсидияләр бирү тәртибен раслау турында» 2006 ел, 30 декабрь, 90 нчы карары (алга таба-Карар).
Яңадан җиһазландыру пункты юридик затның яки шәхси эшмәкәрнең транспорт чарасын газ-мотор ягулыгына яңадан җиһазлый.
Яңадан җиһазландыру пункты карар нигезендә документлар пакетын формалаштыра һәм аны «Татарстан Республикасы кече һәм урта эшкуарлыгына ярдәм һәм аны үстерү программаларын гамәлгә ашыру үзәге» дәүләт казна учреждениесенә (алга таба – «Татарстан Республикасы МСП үк»ДКУ) бирә.
«Татарстан Республикасы МСП ҮҮП " ДКУ яңадан җиһазландыру пунктына Татарстан Республикасы бюджетыннан транспорт чараларын газ-мотор ягулыгына (метан) күчергәндә алынмаган табышларны каплау өчен карар белән билгеләнгән күләмдә субсидия бирә.
«Газпром газомоторное топливо» ҖЧҖ юридик затка яки шәхси эшкуарга түләүсез нигездә ягулык картасын яңадан җиһазландыру пункты аша бирә, ул катнашучыга «Газпром газомоторное топливо» ҖЧҖ ГАЗ заправка инфраструктурасы объектларыннан 1500 куб. м күләмендә газ-мотор ягулыгы алырга мөмкинлек бирә. Шул ук вакытта юридик зат яки шәхси эшмәкәр «Бери яки түләү» шартын үтәргә тиеш, ул юридик зат яки шәхси эшкуарны компримацияләнгән табигый газ белән тәэмин итү килешүендә күрсәтелмәгән күләмдә газ-мотор ягулыгын сатып алуны йөкли.
Яңадан җиһазлау пункты «Газпром газомоторное топливо» ҖЧҖнә ягулык картасын бирү өчен гаризаларның оригиналын, транспорт чарасын үзгәртеп корганда юридик зат яки шәхси эшмәкәр тарафыннан алына торган документларның күчермәләрен ягулык картасын активлаштыру өчен җибәрә.
Юридик затлар һәм шәхси эшкуарлар өчен программаны (займ + 1%) гамәлгә ашыру механизмы

Юридик зат яки шәхси эшмәкәр «Газпром газомоторное топливо» ҖЧҖенә программада катнашу өчен мөрәҗәгать итә (займ + 1%).
«Газпром газомоторное топливо» ҖЧҖ юридик зат яки шәхси эшмәкәр турында мәгълүматларны яңадан җиһазландыру пунктына тапшыра.
«Газпром газомоторное топливо» ҖЧҖ, яңадан җиһазландыру пункты, юридик зат яки шәхси эшмәкәр газ баллон җиһазларын урнаштыру буенча өч яклы килешү төзи.
«Газпром газомоторное топливо» ҖЧҖ Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2016 елның 12 февралендәге Карары белән расланган транспорт чараларын газ-мотор ягулыгына күчергәндә (метан) алынмаган табышларны каплау өчен Татарстан Республикасы бюджетыннан субсидияләр бирү тәртибе таләпләренә туры китереп, транспорт чарасын газ-мотор ягулыгына яңадан җиһазландыру бәясе күләмендә транспорт чарасын яңадан җиһазландыру пунктының исәп-хисап счетына займ күчерә.  Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «транспорт чараларын газ – мотор ягулыгына (метан) күчергәндә алынмаган табышларны каплау өчен Татарстан Республикасы бюджетыннан субсидияләр бирү тәртибен раслау турында» 2006 ел, 30 декабрь, 90 нчы карары (алга таба-Карар). Субсидия 30 процент күләмендә бирелә, әмма бер транспорт чарасы өчен субсидиянең иң чик күләменнән дә артмаган күләмдә, карарның юридик зат яки шәхси эшмәкәр файдасына кушымтасы нигезендә бирелә. Юридик зат яки шәхси эшмәкәр транспорт чарасын газ-мотор ягулыгына үз акчалары хисабына яңадан җиһазлауга түләсә, «Газпром газ-мотор ягулыгы» ҖЧҖ, карарга кушымта нигезендә, 30 процент күләмендә ташламалар (әмма бер транспорт чарасына субсидиянең иң чик күләменнән артмаган) күчереп, займны юридик затның яки шәхси эшкуарның исәп-хисап счетына күчерә. Шул ук вакытта юридик зат яки шәхси эшмәкәр «Бери яки түләү» шартын үтәргә тиеш, ул юридик зат яки шәхси эшкуарны компримацияләнгән табигый газ белән тәэмин итү килешүендә күрсәтелмәгән күләмдә газ-мотор ягулыгын сатып алуны йөкли.
Яңадан җиһазландыру пункты транспорт чарасын газ-мотор ягулыгына яңадан җиһазлый.
Юридик зат яки шәхси эшмәкәр 6-12 айдан соң «Газпром газомоторное топливо» ҖЧҖ счетына 4 +1 п.да күрсәтелгән суммага (акчалардан файдаланган өчен) тигез күләмдә акча күчерә.
Яңадан җиһазландыру пункты карар нигезендә документлар пакетын формалаштыра һәм аны «Татарстан Республикасы кече һәм урта эшкуарлыгына ярдәм һәм аны үстерү программаларын гамәлгә ашыру үзәге» дәүләт казна учреждениесе (алга таба – «Татарстан Республикасы МСП үк»ДКУ) бирә.

Соңгы яңарту: 2022 елның 15 апреле, 10:43