декабрь, 2017 ел
җомга

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан 2017 елның гыйнвар-ноябрь айлары өчен Татарстан Республикасы муниципаль районнарының һәм шәһәр округларының социаль-икътисадый үсеше буенча айларга бүленгән рейтинг әзерләнде.

"Татарстан Республикасының дәүләт заказы агентлыгы" АҖ генераль директоры Яков Геллер Яшел Үзән шәһәре эшкуарлары һәм заказчылары каршысында электрон мәйданчыкларда сатып алулар турында мәгълүмат белән чыгыш ясады.  Киңәшмә кысаларында ул сатып алулар уздыру өчен интернет-мәйданнарын күрсәтте, аларның берсе – кече һәм урта бизнес өчен bp.zakazrf.ru сайты.

Әлеге түләүсез ресурсның база максатлары булып түбәндәгеләр тора:
• Халыкның Россия Федерациясе субъектларының төбәк һәм муниципаль хакимият органнары эшчәнлегеннән канәгать калу дәрәҗәсен арттыру;
• Федераль хакимият органнары ягыннан төбәк һәм муниципаль дәрәҗәдәге һәр дәүләт ведомствосына дифференциацияле якын килүне тәэмин итү, аның үсеш үзенчәлекләрен анализлау .