ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

Бүген Казанда булып узган матбугат конференциясендә Татарстан Республикасының икътисад министры Артем Здунов һәм Татарстан прокуроры урынбасары Марат Долгов "Тикшерелгән бизнес" мәгълъмати интернет-ресурс проектын башлап җибәрү турында игълан иттеләр. Проект эшкуарлар өчен булдырыла һәм бизнеска карата тикшерүләрне узу буенча гади һәм аңлаешлы рәвештәге гамәли киңәшләрне үз эченә ала.

Дүшәмбе көнне Кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү буенча федераль корпорация (КУЭ корпорациясе) кече һәм урта эшкуарлык субъектларының иң зур заказчыларның сатып алуларына үтеп керүе механизмнарын камилләштерү мәсьәләләре буенча конференция уздырды, анда Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы хезмәткәрләре катнашты.

Форумның оештыручылары булып Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы, Кама инновацион территориаль-җитештерү кластеры, Татарстан Республикасы Машина төзү кластеры һәм Яр Чаллы ш. Башкарма комитеты ярдәмендә Татарстан Республикасының Кама кластер үсеше үзәге чыгыш ясый.  Чараның генераль партнеры – KUKA Robotics компаниясе.

28 ноябрьдә Россиядә өченче мәртәбә #ЩедрыйВторник акциясе – бөтендөнья хәйриячелек көне узачак, аның төп максаты хәйриячелек мәдәниятен үстерүдән гыйбарәт.

Беренче #ЩедрыйВторник Россиядә 2016 елның 29 ноябрендә узды. Анда 900дән артык оешма (коммерциягә карамаган оешмалар, бизнес, дәүләти һәм муниципаль структуралар, ММЧ редакцияләре, театр коллективлары һәм музейлар һ.б.) катнашты.
 Россиянең Икътисадый үсеш министрлыгы ярдәме белән инициативага Россия төбәкләре дә кушылды. Нәтиҗәдә илебезнең 124 торак пунктында Калининградтан алып Камчаткага кадәр 1500 артык хәйрия чарасы узды, ә ММЧда 2000 артык мәкалә басылып чыкты.

Казанда 13-14 ноябрьдә Халыкара мәгълүмат үзәгендә Универсиада Авылы территориясендә Дәүләти-хосусый партнерлык буенча I Идел буе федераль округы форумы узды. Чара Татарстан Республикасы Инвестицион үсеш агентлыгы һәм ДХП Милли Үзәге тарафыннан Татарстан Республикасы Хөкүмәте ярдәмендә оештырылды.