октябрь, 2017 ел
сишәмбе

2017 елның 17 октябрендә министр Артем Здунов һәм министр урынбасары Булат Хаҗиәхмәтов йөзендә Татарстан Республикасының Икътисад министрлыгы Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясе составында Мәскәүнең алтынчы "Ачык инновацияләр" халыкара инновацион үсеш форумында катнашты. Чара 16 һәм 18 октябрь көннәрендә Мәскәү шәһәренең "Сколково" инновация үзәгендә уза.

Бүген 2017 елның 17 октябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт Советында Бюджет, салымнар һәм финанслар буенча комитет утырышында 2018 елга һәм 2019 һәм 2020 елларның планлы чорына Татарстан Республикасы бюджеты депутатлар тарафыннан беренче укылышта кабул итү өчен киңәш ителде.

Татарстан Республикасы Экспортка ярдәм үзәге "Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фонды" коммерциячел булмаган оешмасы Татарстан Республикасының экспортка юнәлеш алган кече һәм урта эшкуарлык предприятиеләрен Казакъстан Республикасы Костанай өлкәсе делегациясе белән очрашуга чакыра.