сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Дисциплинарара күп профильле "Технологик эшкуарлык" олимпиадасы старт алды, ул Россиянең Инновация төбәкләре ассоциациясе (АИРР), КУЭ корпорациясе ярдәмендә илдәге университетлар белән бергә үткәрелә.

Татарстан Республикасының Икътисад министрлыгы "Татарстан Республикасы Дәүләт заказы агентлыгы" АҖ белән берлектә, кече һәм урта эшкуарлык субъектлары өчен киләчәге булган инвестиция уемнарын ачыклау максатында, Татарстан Республикасында ихтыяҗ булган, ТР Территориясендә җитештерелми торган яисә бик аз күләмдә генә җитештерелә торган продукциягә мониторинг ясый.

Җомга көнне, 2017 елның 22 сентябрендә, Казанда Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов белән КУЭ корпорациясе генераль директоры Александр Браверман очрашкан вакытта "Татарстан Республикасының төбәк лизинг компаниясе" АҖ (РЛК) белән беренче лизинг шартнамәләрен төзүгә дәгъва белдерүче компанияләрнең проектлары презентацияләнде. Әлеге шартнамәләр кысаларында финанслауның гомуми суммасы 284 миллион сум тәшкил итәчәк.