июль, 2017 ел
җомга

Татарстан нефть-химия комплексының төп предприятиеләре беренче ярты еллык нәтиҗәләре буенча нефть чыгару, пластмасса, каучук һәм резина әйберләре җитештерү исәбенә җитештерелгән продукция күләмен 3 процентка арттырдылар.

Татарстан Республикасының Эшкуарлыкка ярдәм фонды продукцияләрен эре сәүдә челтәрләре аша сатуга максат тотучы республика эшкуарларына "ЛеруаМерлен" компаниясенең сорсинг буенча директоры Руслан Хакало белән эшлекле очрашу оештыра.

2016 елда «Кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү буенча федераль корпорация» АҖ («МСП»Корпорациясе» АҖ) тарафыннан башлап җибәргән яисә гамәлдәге кече һәм урта эшмәкәрлек субъектлары өчен (МСП) комплекслы белешмәлек ресурсы булып торган МСП Бизнес-навигаторын эшләде һәм файдалануга тапшырды.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы «Татарстан Республикасы дәүләт заказы, инвестицион эшчәнлек һәм регионара элемтә буенча Агентлык» ДУП (алда - «Дәүләт заказы буенча агентлык» ДУП) белән бергә атна саен уку семинарлары уздыра.

2017 елның 13 октябреннән 15енә кадәр "Ялта-Интурист" кунакханә комплексында Кырымның VIII халыкара җиһаз күргәзмәсе узачак. Чара РФ Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Кырым Республикасының Сәнәгать сәясәте министрлыгы ярдәмендә гамәлгә ашырыла.