июнь, 2017 ел
сишәмбе

Россия Премьер-министры Дмитрий Медведев интеллектуаль эшчәнлек нәтиҗәсе  хокукларын бозган өчен компенсация күләмен билгеләү тәртибен ачыклаучы федераль закон проектын Дәүләт Думасына кертү турында күрсәтмәгә кул куйды.

19 июньдә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында составында   Новгород өлкәсе икътисади үсеш департаменты җитәкчесе Евгений Богданов һәм кече эшмәкәрлекне яклау Новгород фонды идарәсе Рәисе Григорий Степанов булган Новгород өлкәсе делегациясе белән очрашу булды.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы Татарстан Республикасы дәүләт программаларында каралган социаль өлкә һәм җәмәгать инфраструктурасын модернизацияләү һәм үсеше буенча чараларны гамәлгә ашыруга бәйле чыгымнарны финанслар белән тәэмин итү өчен Татарстан Республикасы  бюджеты акчасы исәбенә субсидияләр алу хокукына исәп тоткан коммерция эшчәнлеге алып бармаган оешмаларны сайлау игълан итә.