июнь, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашында   Казанның 3нче  ТЭЦында газотурбина җайланмасын (ГТУ) коммерция файдалануына тапшыру тантанасы булды. Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгын церемониядә министр Артем Здунов күрсәтте.

Татарстан Республикасы экспортны яклау үзәгенең  « Татарстан Республикасы эшмәкәрлекне яклау фонды» НО республика эшмәкәрләренә 2017 елның   21 сентябрендә Россия экспорт үзәгенең  (РЭЦ) Ханой шәһәрендә (Вьетнам)  «Russian Gastro Week» циклыннан чара уздыруы турында хәбәр итә.

Татарстан Республикасы экспортны яклау үзәгенең «Татарстан Республикасы эшмәкәрлекне яклау фонды» НО республика эшмәкәрләренә  РЭЦ Белем программасы кысасында башлап җибәргән экспортерлар өчен укыту пособиесен чыгаруы турында хәбәр итә.