июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

«Татарстан Республикасы Гарантия фонды» коммерция булмаган оешма (алда – Фонд)  хәбәр итүенчә, «Ак Барс» Банк ПАҖ  Фонд белән бергә эшмәкәрләр - «Татфондбанк» ПАҖ  һәм «Интехбанк» ПАҖ клиентлары өчен  «АК БАРС – ярдәмгә банк гарантиясе» (алда - Программа) ташламалы нигездә   электрон торгларда катнашу мөмкинлеген биргән программа эшләде.

ВТБ банкы җитәкчелеге бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов белән очрашты.

Дүрт инвестицион проект бүген Татарстан Республикасы президиумы  Инвестицион совет утырышында хупланды.

2016 елда «Кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү буенча федераль корпорация» АҖ («МСП»Корпорациясе» АҖ) тарафыннан башлап җибәргән яисә гамәлдәге кече һәм урта эшмәкәрлек субъектлары өчен (МСП) комплекслы белешмәлек ресурсы булып торган МСП Бизнес-навигаторын эшләде һәм файдалануга тапшырды.

2017 елның 28 маендагы  100нче Федераль законга ярашлы рәвештә «Янгын куркынычсызлыгы турында» Федераль законга һәм административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе Кодексына үзгәрешләр кертү турында» Федераль законга үзгәрешләр кертелде.

«Россия Федерациясендә инвалидларны социаль яклау турында» Федераль законга үзгәрешләр кертү турында» ярашлы  Федераль законга 2017 елның 7 июнендә Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин кул куйды.

Алда  12 июньдә – Россия көнен, 25 июньдә  Ураза Бәйрәмен бәйрәм итүгә бәйле рәвештә «Татарстан Республикасы дәүләт һәм мунципаль хезмәтләр күрсәтү күп функцияле үзәк» дәүләт бюджет учреждениесе филиаллары («Мои документы» офислары) түбәндәге график буенча эшли:

20017 елның 23еннән 24 октябрьгә кадәр Санкт-Петербургта «Россия регионнарында һәм шәһәрләрендә стратегик планлаштыру: инструментлар һәм гамәлгә ашыру ресурслары»  XVI Гомумроссия форумы узачак.