май, 2017 ел
дүшәмбе

Татарстанда Финанс оешмаларының өлеш кертеп алданганнарына һәм акча кертүчеләренә республика ярдәм фонды булдырылачак. ПУ-447 номерлы Указга бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов имза салды.

Татарстан сәнәгатенең төп өлкәләре үсеше проблемалары һәм  перспективаларын бүген Россия Федерациясе Җыены Дәүләт Думасының икътисади сәясәт, сәнәгать, инновация һәм эшмәкәрлек  үсеше буенча комитетының күчмә утырышы кысасында ТР Хөкүмәте йортында Түгәрәк өстәлдә карадылар. Чарада Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, ТР Премьер-министры урынбасары – ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов, икътисади сәясәт, сәнәгать, инновация үсеше һәм эшмәкәрлек буенча Дәүләт Думасы депутаты Сергей Жигарев, РФ Дәүләт Думасы депутатлары, Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгыннан министрның беренче урынбасары –эшмәкәрлек үсеше  Департаменты җитәкчесе Рөстәм  Сибгатуллин катнашты.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы 2017 елның гыйнвар-апреленә Татарстан Республикасы муниципаль районнары һәм шәһәр округларының социаль-икътисади үсеше айлык рейтингын әзерләде.

«Эшмәкәрлекне яклау фонды» НОның Татарстан Республикасы экспортны яклау үзәге җитәкчесе Ульяна Ануфриева спикер сыйфатында Ижевскида 25еннән 26 майга кадәр булган «Удмуртиядә ясалды» форумында чыгыш ясады.