апрель, 2017 ел
шимбә

Бүген республикада  «Агач утырту көне» табигатьне саклау традицион акциясе узды.  Татарстан Республикасы Икьтисад министрлыгы хезмәткәрләре анда  Зур Дәрвишләр торак массивы янында «Шәһәр чите урманчылыгы» Дәүләт казна учреҗдениесе Биектау участок урманчылыгы урман фондында куаклар утыртып актив катнашты. Бу көнне   Татарстанда үз агачын һәр теләүче утырта алды. Моның өчен бөтен кирәкле шартлар тудырылды.

«Татарстан Республикасы дәүләт заказы,  инвестиция эшчәнлеге һәм регионара элемтә агентлыгы » ДУП (алда– Агентлык, АГЗ ТР) Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 1997 елның 29 апрелендәге 359нчы карарына ярашлы оештырылган.

Бүген Татарстан Республикасы Икьтисад министрлыгы хезмәткәрләре Татарстан Республикасы шәһәрләре һәм муниципаль районнары территорияләрен чистарту буенча санитар-экологик икеайлык кысасында гомумшәһәр өмәсендә актив катнашты. Шимбә өмәсендә министрлык бинасы янындагы территория чистартылды, эш урыннарында генеральная уборка ясалды.

Россия эшмәкәрләре өчен  конкуренциянең көчәюе бизнесның төп   проблемасы булып калуын дәвам итә, дип әйтелә 2017 елда  1,5 мең предприятие — кече һәм урта эшмәкәрлек субьектларына уздырылган сораштыру нигезендә Россиядә конкуренция торышы турында «Россия таянычы» кече һәм урта эшмәкәрлек гомумроссия иҗтимагый оешмасы докладында.