апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

«Реклама турында» Федераль законның 19нчы маддәсенә үзгәрешләр кертү турында » федераль закон проекты каралды һәм Россия Федерациясе Хөкүмәте утырышында хупланды һәм тиешле тәртиптә 2017 елның 18 апрелендә Россия Федерациясе Федераль Җыены Дәүләт Думасына кертелде.

2017 елның 20 апрелендә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында  Татарстан Республикасы предприятиеләрендә интеллектуаль милек идарәсе мәсьәләләре буенча киңәшмә булды. Киңәшмәне Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары  Булат Хаҗиәхмәтов уздырды.

Бүген, 20 апрельдә Красноярск икътисади форумы – 2017 үз эшен башлады.  Форумда  Россия Федерациясе Хөкүмәте, Россия Федерациясе Федераль Җыены, федераль һәм региональ власть органнары, үсеш институтлары, дәүләт корпорацияләре вәкилләре, Россия һәм чит ил эшлеклеләре катнаша. Татарстан Республикасын  Татарстан Республикасы икътисад министры Артём Здунов күрсәтә.