апрель, 2017 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов "Казаноргсинтез" ГАҖ акционерларының еллык җыелышында катнашты.

Инновацияләргә ярдәм фонды «Үсеш-НТИ» конкурсының  икенче чираты кысасында кече инновация предприятиеләре проектларын сайлап алу башлану турында игълан итте.

2017 елның 11 апрелендә «ТИСБИ» идарә университеты базасында Татарстан Республикасы яшь эшмәкәрләренең «Яшьләр һәм эшмәкәрлек» Форумы була. Оештыручылары булып «ТИСБИ» идарә университеты,  Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы һәм Казан (Идел буе) Федераль университеты тора.

Татарстан Республикасы икътисад министры Артём Здунов Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясе составында  2017 елның 6 апрелендә  «Яңа проектларны алга җибәрү буенча стратегик инициативалар агентлыгы» (алда - АСИ) АНО җитәкчелеге белән очрашуда катнашты.

2017 елның 4еннән 7 апрельгә кадәр  Мәскәү шәһәрендә  («Экспоцентр» ЦВК)  MosBuild/WorldBuildMoscow 23нче Халыкара төзелеш һәм бизәү материаллары күргәзмәсе уза.