гыйнвар, 2017 ел
җомга

27 гыйнварда Дәүләт Советында республика Стретегиясе-2030ны өйрәнүгә һәм пропагандалауга  багышланган Парламент дәресләре-2017не оештыру һәм үткәрү буенча ачык ишекләр Көне уздырылды. Урта гомуми белем бирү оешмаларында тарих һәм җәмәгать белеме укытучылары белән ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин очрашты.

Бүген Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгында хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрының беренче урынбасары Марат Гафаров рәислегендә «Оешмалар кабул иткән хезмәт хакы түләү һәм мәҗбүри пенсия, медицина һәм социаль страхованиесе түләүләре  бурычларын каплау буенча финанс-икътисади беркетмәләр һәм чаралар турында»гы мәсьәләсе буенча социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен көйләү республика өч яклы комиссиясе каршындагы хезмәт хакы түләүне, табышлар һәм халыкның яшәү дәрәҗәсен Координацияләү советы утырышы булды.

2017 елның 27-28 гыйнварында Мәскәүдә  «Россия Федерациясе субъектларының дәүләт власте органнарында проект эшчәнлеген оештыру» Коммуникацион сессиясе уза. Татарстан Республикасыннан югарыда әйтелгән сессиядә Татарстан Республикасы икътисад министры  Артём Здунов һәм Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары  Булат Хаҗиәхмәтов катнаша.

Исегезгә төшерәбез, 2016 елның  сентябреннән «Минем документларым» челтәренең Казан, Яр Чаллы, Түбән Кама, Алабуга һәм Чистай шәһәрләрендә урнашкан 5 махсуслаштырылган офисы эшкуарлар өчен («Бизнес өчен КФҮ»)  эшли.

Бүгенге көндә  гражданнар Дәүләт хезмәтләренең бердәм федераль порталы (gosuslugi.ru) аша күпчелек федераль ведомстволарның электрон хезмәт күрсәтүләреннән файдалана алалар. Ләкин шул ук вакытта, шәхси мәгълүматларга ныклы яклау таләп ителгән хезмәт күрсәтүләрне алуга Федераль порталга гариза юллау өчен, үзеңнең исәпкә алыну язмаңны расларга кирәк. Моны өйдәге  компьютердан мөстәкыйль эшләү мөмкин түгел.

Бу хакта Татарстанның Сатып алу буенча дәүләт комитеты коллегиясенең йомгаклау утырышында аның рәисе Ольга Редько сөйләде.

“Россиядә эшмәкәрлек: тарихлар, проблемалар, уңышлар” VI Бөтенроссия конкурсында катнашу өчен гаризалар кабул итүне башлау стратегик инициативалар агентлыгы

Конкурс эшләре сыйфатында регионнарда эшмәкәрлек һәм инвестицион климат темасы буенча материаллар яисә материаллар сериясе кабул ителә.

ТР Инвестицион-венчур фонды Күзәтү советының чираттагы  утырышы бүген  Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында булды.

Ял Чаллыда 2017 елның 26 гыйнварында,   Татарстан Республикасы икътисад министры  Артём Здунов һәм шәһәр башкарма комитетының Автозавод районы хакимияте вәкилләре халык белән  «2016 елда Яр Чаллы шәһәренең социаль-икътисади үсеше нәтиҗәләре һәм 2017 елга бурычлары» темасына очрашу уздырды.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасы кече нефть предприятиеләре җитәкчеләре белән киңәшмә уздырды.