17 июль көнне «Салават Күпере " торак комплексында күпфункцияле үзәк килүчеләр өчен ишекләрен ачачак

2019 елның 16 июле, сишәмбе

Ачылу тантанасында Татарстан икътисад министры Фәрит Габделганиев катнашачак.

Яңа офиста документлар кабул итү һәм тапшыру 9 тәрәзәдә башкарылачак. Чират белән идарә итүнең электрон системасы каралган, аз хәрәкәт итүче төркемнәргә уңайлы һәм куркынычсыз хезмәт күрсәтүгә карата таләпләр исәпкә алынган. «Минем документлар» республика офисларындагы кебек үк, Салават күпере халкы яңа офиста 180 хезмәт ала алачак.

«Салават Күпере» торак комплексында КФҮнең яңа үзәген ачу социаль әһәмияткә ия казаныш булып тора, чөнки Казан шәһәре Киров районының ерактагы торак массивларында яшәүчеләр өчен максималь уңайлы шартларда, чиратсыз күп санлы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләрен алырга мөмкинчелек бирә, - дип әйтеп үтте Татарстан Республикасы икътисад министры Фәрит Габделганиев. – Яңа офислар ачу нәтиҗәсендә Казан буенча кабул итү тәрәзәләре саны 280 гә кадәр арта. Хәзерге вакытта Татарстанда КФҮ тәрәзәләре белән халыкны колачлау 99,57% ка җитте. КФҮтә хезмәт күрсәтү сыйфаты белән гражданнарның канәгатьлеге исә 97,62% тәшкил итә».

«Салават күперендәге офис халык соравы буенча һәм яңа төзелешләрдә кече КФҮ ачу проекты кысаларында ачылды. Комплекска яңа күчкәннәр күп кенә документларын рәсмиләштерергә тиеш. Ләкин тулы инфраструктура булмау сәбәпле моны башкару уңайсыз, шуңа күрә биредә бер тәрәзә принцибы буенча дәүләт хезмәтләре күрсәтү форматы иң кулай һәм кирәкле", - дип сөйләде Татарстан Республикасында КФҮ ДБУ директоры Ленара Мозаффарова.

Салават күперендә " Минем документлар» офисын ачу проекты кыска вакыт эчендә - алты айда тормышка ашырылды. Гомуми мәйданы 173,8 кв.м булган Офис Зилант ур., 22/15 йорт адресы буенча урнашкан. Офиста Казанның башка күп функцияле үзәкләрендә эшләү тәҗрибәсе булган профессиональ команда эшләячәк.

«Биредә эш урыннары конкурс буенча бирелгән, әмма белгечнең яшәү урыны да исәпкә алынган. Алар барысы да Салават күпере халкы», - дип сөйләде Ленара Мозаффарова.

Хәзерге вакытта Татарстан Республикасы буенча КФҮ челтәре үз эченә «Татарстан Республикасында дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең күпфункцияле үзәге» дәүләт бюджет учреждениесен; «Минем документлар» КФҮ ДБУ дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең 56 үзәген; Казан шәһәрендә Петербург ур., 28 йорт (Эшкуар йорты) адресы буенча урнашкан өстәмә офисын (бизнес өчен КФҮ); Казан шәһәрендә Саклык банкы бүлеге нигезендә хезмәт күрсәтү үзәген (Җиңү проспекты, 62\4 йорт) һәм Яр Чаллы шәһәрендә (Сөембикә ПР., 16 йорт) КФҮнең өстәмә бүлекчәсен; халкы 1 меңнән артык булган авыл җирлекләрендәге 281 территориаль-аерымланган структур бүлекчәне ала. Барлык КФҮ бердәм фирма стиленә туры китереп рәсмиләштерелгән.